Home

Otwieramy przedszkole 11 maja br. wg wytycznych GIS i MEN

Aktualności | Anna | 10 maja 2020

Od 11 maja 2020 r. otwieramy przedszkole w reżimie sanitarnym tzn. zgodnie z wszystkimi wytycznymi GIS i MEN.  W pierwszej kolejności zapewniamy miejsca dla tych  dzieci, których dwoje rodziców pracuje i są oni pracownikami systemu ochrony zdrowia , służb mundurowych , pracownikami handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID — 19 a także  tych, którzy w ubiegłym tygodniu dopełnili formalności i zgłosili do dyrektora  chęć posłania swojego dziecka do przedszkola.

Ze względu na ilość zgłoszonych dzieci utworzyliśmy w tym tygodniu (11-15 maj 2020) jedną grupę złożoną z 12 dzieci. Jeżeli będą kolejne zgłoszenia to od następnego tygodnia będziemy planować kolejne grupy. Grupy te w obecnej sytuacji nie mogą być bardziej liczne niż 12 osobowe. Rodzice zdecydowani aby posłać swoje dziecko w kolejnych dniach i tygodniach do przedszkola,  zobowiązani są do wcześniejszego zgłoszenia  do dyrektora, telefonicznie (tel. 502280172) chęci posłania swojego dziecka. Samo zgłoszenie nie gwarantuje jeszcze możliwości uczestnictwa dziecka w zajęciach przedszkolnych.  Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola  muszą  zapoznać się przedtem z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa w przedszkolu  i podpisać  odpowiednie oświadczenie.

Przypominamy, że obecnie  dzieci nie mogą przynosić ze sobą do przedszkola żadnych zabawek ani innych przedmiotów z domu, powinny być zdrowe (mierzymy dzieciom na wejściu temperaturę), rodzice nie mogą wchodzić do sal, z sal zajęć musieliśmy usunąć maskotki, dywany, puzzle, książeczki, dzieci nie będą mogły wychodzić na spacery (będą natomiast korzystały z placu zabaw o ile będzie codziennie dezynfekowany),  nie będą korzystały z pościeli ponieważ nie jesteśmy w stanie jej codziennie skutecznie dezynfekować. Pracownicy przedszkola dla swojej ochrony mogą być wyposażeni w maseczki, przyłbice, jednorazowe rękawice. Wszyscy wchodzący dorośli są zobowiązani  do dezynfekcji rąk. W szatniach może przebywać ograniczona liczba osób z zachowaniem odpowiednich odstępów pomiędzy nimi.

Rodzice bardzo prosimy o wytłumaczenie swoim dzieciom konieczności wprowadzenia tych zmian bez wzbudzania w nich niepotrzebnego strachu ale po to aby łatwiej przystosowały się do zmienionych warunków funkcjonowania. Zależy nam aby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, jak najspokojniej i bez niepotrzebnego stresu moc zajmować się Państwa dziećmi.

Pozdrawiam

Grażyna Jasińska
dyrektor PS1

 

 

Dodaj komentarz